Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Program: "Polonia semper fidelis"

3 listopada 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu patriotycznego,, Polonia semper fidelis".
W kaplicy szkolnej uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum tym razem spotkali się z siostrą Karolianą ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich. Siostra Karoliana jest spokrewniona z błogosławioną Karoliną Kózką. Błogosławiona Karolina została wyniesiona na ołtarze w Tarnowie podczas pobytu papieża Jana Pawła II w czerwcu 1987 r. Siostra Karoliana bardzo ciekawie opowiadała o jej życiu i świadectwie wiary.

W ramach programu patriotycznego ,,Polonia semper fidelis" pojechaliśmy na cmentarz do Mościc, gdzie znajduje się pomnik Szarych Szeregów, organizacji powiązanej z Armią Krajową, której członkowie polegli w obronie naszej Ojczyzny w 1944r. podczas II wojny światowej. Wśród poległych najmłodszy miał 18, a najstarszy 43 lata.
Wspólnie odmówiliśmy modlitwę za zmarłych i zapaliliśmy znicze.

30 września 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach realizacji programu patriotycznego ,,Polonia semper fidelis". Naszymi gośćmi byli ks dr Ryszard Banach i pan Krzysztof Gucwa, którzy przybliżyli nam postać błogosławionego ks. Romana Sitki.