Program: "Owoce i warzywa w szkole"

Nasza Szkoła dbając o zdrowie naszych uczniów, przystąpiła do programu „Owoce i warzywa w szkole”, którego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci.
Dlatego dzisiaj w klasie I SP zapachniało. Na stolikach pojawiły się pomidory, sałata, rzodkiewki, szczypiorek, ser żółty, jajka i pachnące pieczywo. Uczniowie w kącikach kulinarnych poznawali ciekawe sposoby przygotowania nietypowych, zdrowych kanapek.

Uczyli się  zasad zdrowego odżywiania i dowiadywali o korzyściach płynących  ze spożywania owoców i warzyw.
Co to była za radość – zjeść własnoręcznie wykonany pomidorowy kwiatek, czy też łódeczkę na liściu sałaty! A potem wspólne próbowanie kanapek z koleżankami i kolegami ze starszych klas, którzy odwdzięczyli się pysznymi muffinkami.
Przyjemnie  spędzać czas w tak „kucharskim, mądrym” gronie