OPŁATEK WIGILIJNY
Nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele wraz z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej w Nowodworzu zgromadzili się przy Wigilijnym stole. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Katedrze. Potem przeszliśmy do Auli Jana Pawła II. Było mnóstwo serdecznych życzeń przy opłatku, pyszne ciasta, dużo uśmiechu i kolęd.

WIZYTA W KLINICE HEMATOOGII I ONKOLOGII WE WROCŁAWIU

Po raz kolejny odwiedziliśmy Klinikę Hematologii i Onkologii we Wrocławiu. Wszystkie zebrane dary zostały dostarczone chorym dzieciom. Wróciliśmy cali, zdrowi i szczęśliwi. O tegorocznej zbiórce nasza Pani Dyrektor opowiada w wywiadzie udzielonym dla Radia Dobrze Nastawionego. Zapraszamy do lektury: http://www.rdn.pl/news/tarnowska-kropla-15-rusza-darami.

ZWYCIĘSKIE UCZENNICE

Uczennice klasy V Gabrysia i Zosia zajęły pierwsze miejsce w konkursie "Geniusz Jana Szczepanika dawniej i dziś". Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszych uczennic!

sc

100-CIE NIEPODLEGŁOŚCI
100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości uczciliśmy uroczystą Mszą Świętą, na którą zaprosiliśmy ks. Antoniego. Podczas homilii dowiedzielismy się, że możemy wybrać w przyszłości różne piękne zawody. Najważniejsze jest jednak to, aby być dobrym człowiekiem.
Po Mszy Świętej usłyszeliśmy piękny wiersz w wykonaniu naszej laureatki konkursu recytatorskiego. Później młodsze klasy odwiedziły Stary Cmentarz w Tarnowie.

TYDZIEŃ AFRYKAŃSKI

Nasi uczniowie spotkaniem z panią misjonarką, rozpoczęli tydzień afrykański. Pani Magdalena pracowała w szkole dla dzieci głucho-niemych w Kamerunie przez 18 miesięcy. Opowiadała nam o kameruńskich dzieciach, o ich radościach i smutkach. Pokazywała nam krajobrazy Afryki i mieszkania tamtejszej ludności. Udowodniła także, że pomimo wielu różnic, wszyscy jesteśmy pięknymi i wartościowymi ludźmi.