Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
ZSK

Trwaja zapisy. Zapraszamy

SUKCES PIĄTOKLASISTKI

Nasza uczennica zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych w trzeciej edycji konkursu recytatorskiego "Wierni Bogu i Ojczyźnie". Konkurs odbył się 30 października w SP nr 1 w Tarnowie. Zosia zaprezentowała fragmenty utworu K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o fladze" oraz fragmenty przemówienia św. Jana Pawła II do Przewodniczek i Skautów Europy z dn. 3 sierpnia 1994 roku.
Poziom artystyczny i stopień przygotowania uczestników był bardzo wysoki, dlatego niezmiernie cieszymy się sukcesem piątoklasistki z Warzywnej 3 i serdecznie gratulujemy!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy wspólną Mszą Świętą, krótkim występem artystycznym
i zabawami zespołowymi. W tym dniu najmłodsi zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

 

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI
Czwarto- i piątoklasiści wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Uczniowie mieli okazję poznać historię pisma i książki od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy. Zajęcia warsztatowe zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna.

 

SPOTKANIE Z ANTONIM SYPKIEM
Naszą szkołę odwiedził Antoni Sypek, tarnowski historyk. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego Tarnów nazywany jest pierwszym niepodległym miastem i na czym polega wyjątkowość roku 1918. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

WYCIECZKA DO MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU
Uczniowie klasy VIII i III gimnazjum odwiedzili były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wizyta w Miejscu Pamięci była ciekawym doświadczeniem edukacyjnym. Uczniowie poznali losy Żydów, Cyganów i Romów w trakcie II wojny światowej. Zwiedzanie zakończono wspólną modlitwą.

 

Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT
Ośmioklasiści uczestniczyli w Tarnowskim Piątku Matematycznym w PWSZ w Tarnowie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu prof. E. Tutaja pt. „Różne ciekawostki dotyczące trójkątów".

 

II WOJNA ŚWIATOWA NA DUŻYM EKRANIE
Nasi uczniowie wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii oglądając film pt. „Dywizjon 303. Historia
prawdziwa" w reżyserii Denis'a Delić'a.

 

WIELCY POLACY Z TARNOWA
Po raz kolejny w naszej szkole realizujemy program patriotyczny „Polonia semper fidelis". Pamięć
o wrześniowych bohaterach uczciliśmy spacerem i zapaleniem symbolicznego znicza. Odwiedziliśmy miejsca związane z istnieniem i likwidacją getta tarnowskiego w 1943 r.

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Na ul. Warzywnej 3 znów zrobiło się gwarno i wesoło! Pełni energii i wakacyjnych wrażeń powitaliśmy nowy rok szkolny. Naszym uczniom życzymy, aby był on czasem spokojnej nauki, a także realizacji marzeń i pasji w gronie przyjaciół.