31 stycznia 2018 r. odbył się w Sali Lustrzanej Koncert Laureatów podsumowujący Tarnowski Konkurs Maryjny pod honorowym patronatem JE bp. Andrzeja Jeża. To pierwszy taki konkurs w Tarnowie, którego adresatem były przedszkola, szkoły i placówki i instytucje edukacyjne 4 dekanatów Tarnowa. Hasło konkursu "Maryja wychowawczynią pokoleń" ściśle związane było z tematyką VII Tygodnia Wychowania. Organizatorem konkursu była Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie i Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie. Dzieci i młodzież wzięli udział w 2 konkursach plastycznych i 2 konkursach literackich. Na konkurs przysłano 208 prac plastycznych i 43 prace literackie. Dziękujemy jurorom, opiekunom, sponsorom oraz oczywiście uczestnikom konkursu!