Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedlekarskiej oraz nagrywanie filmów instruktażowych nt. bezpieczeństwa w życiu codziennym. Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie jest jednym z Partnerów projektu „MALI BOHATEROWIE" realizowanego we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Passe-Partout.

„MALI BOHATEROWIE" to projekt w którym najmłodsi uczą się jak unikać zagrożeń w życiu codziennym i jak w razie potrzeby ratować osoby wymagające pomocy. Przy czynnym zaangażowaniu najmłodszych nagrywane są bajki instruktażowe– od wspólnego tworzenia scenografii poprzez obsługę figurek. Całość zostanie zmontowana wg scenariuszy z których każdy dotyczy innego zagadnienia bezpieczeństwa: w domu, na podwórku, na biwaku, na drodze, itp. i opatrzona komentarzem podsumowującym główne wnioski z każdego odcinka. Cały cykl docelowo obejmie stworzenie 12 odcinków, a 6 z nich już jest zrealizowanych. Płyty z bajkami będą wykorzystywane w pracy dydaktycznej z najmłodszymi – uczniami z tarnowskich i podtarnowskich szkół i przedszkoli.
Tak oryginalne połączenie zabawy z nauką to strzał w dziesiątkę – każde dziecko z zainteresowaniem śledzi losy znanych z bajek postaci podczas przygód w różnych miejscach i sytuacjach – a jednocześnie przekazywane są w tle niezwykle cenne wskazówki mogące uczynić z nich MAŁYCH BOHATERÓW – potrafiących unikać zagrożeń życia codziennego i umieć reagować w przypadku udzielenia komuś pomocy.
Projekt potrwa do listopada 2017 r. Akcję sfinansowano ze środków Fundacji PZU. Więcej informacji na stronie organizatora akcji - Międzynarodowego Stowarzyszenia Passe-Partout www.paspar.org.