Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie wraz z Katolicką Szkołą Podstawową w Tarnowie organizuje dla dekanatów Tarnowa Konkurs Maryjny.
W 300. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i 100. rocznicę Objawień Fatimskich proponujemy konkursy:
• plastyczny dla przedszkoli: Mój portret Maryi,
• plastyczny dla klas I-III szkół podstawowych: Maryja i ja – Kim jest dla mnie?
• literacki dla klas IV-VII szkół podstawowych: wiersz o tematyce Maryjnej,
• literacki dla klas II-III gimnazjum: Kartka z pamiętnika Maryi (jeden dzień z Jej życia).

CELE KONKURSÓW:
• głębsze poznanie i uwielbienie Matki Bożej,
• uwrażliwienie dzieci i młodzieży na przestrzenie religijne, artystyczne, etyczne oraz humanistyczne,
• pobudzenie do poszukiwań własnych środków wyrazu w przekazie artystycznym.

ZAŁOŻENIA OGÓLNE REGULAMINÓW:
• w konkursach uczestniczą dzieci i młodzież wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjalnych dekanatów Tarnowa (z podziałem na kategorie wiekowe),
• każdy konkurs posiada odrębny regulamin, kartę zgłoszenia oraz komisję oceniającą – JURY, powołaną przez organizatorów,
• decyzje JURY są ostateczne i niepodważalne,
• konkursy prowadzone są w drodze dwustopniowych eliminacji: szkolnych oraz miejskich,
• zwycięzcy konkursów zaprezentują swoje prace publiczności podczas Koncertu Laureatów,
• laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

ZGŁOSZENIE do wszystkich konkursów eliminacji miejskich odbywa się poprzez przesłanie w terminie od 12 do 15 grudnia 2017 r. na adres: Katolicka Szkoła Podstawowa, ul. Warzywna 3, 33-100 Tarnów lub złożenie w budynku szkoły w godzinach 9-14:
1. indywidualnej karty uczestnictwa (zawierającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu, oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem konkursu wraz z akceptacją jego zapisów i zgodę na umieszczenie danych osobowych uczestnika konkursu na stronach internetowych organizatorów konkursu), pobierz kartę: karta: konkurs literacki, karta: konkurs plastyczny
2. prac (maksymalnie po 10 prac plastycznych i 5 literackich w każdej kategorii wiekowej). Prace ze szkoły (przedszkola) prosimy włożyć do jednej koperty. Do prac prosimy dołączyć pismo przewodnie z listą wszystkich uczestników konkursu ze szkoły.

KONCERT LAUREATÓW i wręczenie nagród odbędzie się 2 lutego 2018 r.
(miejsce i szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym)

Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerem telefonu: 696 550 025
Informacje szczegółowe w regulaminie szcegółówym. Pobierz Regulaminy szczegółowe Uwaga: Aneks do Regulaminu

W sytuacjach wyjątkowych organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu