plakat

Zapraszamy do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach VII Tygodnia Wychowania Maryja wychowawczynią pokoleń, objętych honorowym patronatem Biskupa Tarnowskiego ks. dr. Andrzeja Jeża.
Inauguracja VII Tygodnia odbędzie się 13.09. 2017 r. (środa) w Katolickiej Szkole Podstawowej w Tarnowie, ul. Warzywna 3, o godz. 18.00.

Podczas pierwszego spotkania wykład wprowadzający wygłosi ks. dr Czesław Noworolnik – mariolog z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ogłoszony zostanie miejski konkurs plastyczno-literacki o tematyce Maryjnej dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, którego zakończenie uświetni Koncert Laureatów organizowany 02.02.2018 r. (miejsce i szczegóły podane zostaną w terminie późniejszym). Pani Katarzyna Duraj – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej zaprezentuje temat W drodze do Maryi, a spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa Oblicza Maryi w naszych domach przygotowana pod kierunkiem Marty Odbierzychleb – malarki i nauczyciela plastyki.
W dniach 10-16 września 2017 r. przeżywamy w Polsce VII Tydzień Wychowania pod hasłem Maryja wychowawczynią pokoleń. Program Tygodnia corocznie skierowany jest do wszystkich, którzy żywo zainteresowani są wychowaniem młodego pokolenia do świata wartości.
Młodzi ludzie potrzebują przewodników i autorytetów, wiarygodnych świadków towarzyszących w życiu. Takim przykładem może być osoba Maryi, przybliżana w 300. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i 100. rocznicę Objawień Fatimskich.
Tydzień jest inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski wychodzącą naprzeciw wielu wyzwaniom aktualnego roku szkolnego. Ma podkreślić znaczenie wychowania i zwrócić uwagę na istotne jego aspekty.
Opracowanie:
Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie
Tarnów, dnia 05.09.2017 r.