W tym roku świętujemy 30 rocznicę beatyfikacji Karoliny Kózki, naszej patronki. 10 czerwca 2017 - Dzień Patrona - był zatem w tym roku szczególny. Była Msza św. w naszej szkolnej kaplicy, było podsumowanie projektu edukacyjnego „Piękna Trzydziestolatka", w którego realizację zaangażowani byli wszyscy członkowie naszej Szkolnej Rodziny – uczniowie, rodzice i nauczyciele, była prezentacja projektu gimnazjalnego „Polonia semper fidelis". No i był też Piknik Rodzinny.

Mieliśmy okazję pobyć ze sobą, obudzić w sobie drzemiące dziecko, zagrać w gry naszego dzieciństwa i pokazać naszym dzieciom i uczniom, że kiedyś do zabawy wystarczył kawałek nitki lub sznurka, kapsle, guma, patyk, kreda i już razem z przyjaciółmi można było poskakać w gumę, zagrać w „dołek" drobnymi monetami, przeplatać dłońmi kawałek sznurka i tworzyć na zmianę różne wzory. Rozegraliśmy mecz piłki nożnej – drużyna ojców na synów. Zawodników zagrzewały do wysiłku cheerleaderki , a przebieg meczu w pełen emocji sposób komentował nowo odkryty talent ucznia klasy trzeciej. Startowaliśmy w konkurencjach rodzinnych wymagających sprytu, szybkości i umiejętności współpracy. Przy karolińskiej gruszy (sadzonce otrzymanej od Kustosza Sanktuarium bł. Karoliny z Zabawy ks. Zbigniewa Szostaka ) rozwiązywaliśmy testy w ramach Rodzinnego Turnieju Wiedzy o bł. Karolinie. Malowaliśmy twarze, z balonów tworzyliśmy zwierzątka do zabawy dla najmłodszych, regenerowaliśmy się przy grillowanych kiełbaskach, ciastkach i napojach, rozmawialiśmy w cieniu brzóz planując następne wspólne imprezy. Wspólnota – oto recepta na udane życie! I to rodzinne i to szkolne. Razem możemy więcej!